Resultater Spring pony Højris Rideklub > Regionsstævne d. 2. - 3. april
Resultater
Højris Rideklub

DRF Stævnesystem - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


Klasseoversigt
11.LE Pony - A
12.LD Pony - A
13.LC Pony - A
14.LB Pony - A
15.LA Pony - A
16.Regions cup 1. Afd. Spring Pony - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


11 LE Pony - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

30

Minijos Galaksija - 2

Nadia  Dybro Svendsen

Højris Rideklub

34,70

0,00

H

1

1

45

Hopla - 3

Emilie Mosegaard Christiansen

Ikast Rideklub

38,90

0,00

H

1

6

101

Asasara Calvin - 2

Sabrina Storgård

Højris Rideklub

40,20

0,00

H

1

5

28

Milka - 2

Anne Mørk Kjær

Ikast Rideklub

40,70

0,00

H

1

4

85

Malta - 3

Robin Kristensen

Højris Rideklub

43,10

0,00

H

1

8

110

Thilde - 1

Anne Kjeldsen

Højris Rideklub

49,20

0,00

H

1

9

109

Kashmir - 1

Lene  Jacobsen

Højris Rideklub

55,30

0,00

H

Udgået

2

57

Sonny - 3

Clara Sangild

Bording Og Omegns Rideklub

H

Udgået

3

111

Silas - 3

Sille Rix

Herning Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


12 LD Pony - A

Antal plac.: 6 Metode: B4
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

17

7

Pintje - 1

Kamilla M. Jakobsen

Højris Rideklub

39,80

0,00

H

 

24,90

0,00

1

2

4

43

Hedebo's Cindi - 3

Nikoline  Carlsen

Højris Rideklub

33,50

0,00

H

 

25,00

0,00

1

3

5

45

Hopla - 3

Emilie Mosegaard Christiansen

Ikast Rideklub

39,60

0,00

H

 

25,30

0,00

1

4

6

54

Lucky (Dolly) - 3

Eva Kirstin Tørnæs

Højris Rideklub

36,40

0,00

H

 

25,60

0,00

1

5

16

108

Indianna - 1

Stine Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

38,50

0,00

H

 

26,30

0,00

1

6

21

53

Miss Grey - 1

Ida Marie Tørnæs

Højris Rideklub

38,50

0,00

H

 

28,20

0,00

1

1

106

Rasmus - 3

Anna Jacobsen

Højris Rideklub

40,00

0,00

H

 

31,00

0,00

1

20

39

Lupre - 1

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub

42,80

0,00

H

 

32,10

0,00

1

7

95

Pontus - 3

Sofie Darling Skyddborg

Hammerum Rideklub

38,20

0,00

H

 

32,30

0,00

1

11

29

Pilot af Idskov - 2

Malene Eriksen

Hammerum Rideklub

37,70

0,00

H

 

32,70

0,00

1

8

111

Silas - 3

Sille Rix

Herning Rideklub

66,30

0,00

H

 

42,20

0,00

1

13

82

Fandango - 2

Thea Wessmann

Hammerum Rideklub

37,20

0,00

H

 

19,90

4,00

1

Udgået

22

83

Golden Hero - 1

Thea Wessmann

Hammerum Rideklub

38,50

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

Udgået

10

28

Milka - 2

Anne Mørk Kjær

Ikast Rideklub

38,90

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

Udgået

19

32

Nicky - 1

Helene  Kjer Jacobsen

Brande Rideklub

40,00

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

3

76

Malaco - 3

Ida marie  Ringby Stampe

Ikast Rideklub

33,00

0,00

H

15

109

Kashmir - 1

Lene  Jacobsen

Højris Rideklub

47,00

4,00

H

14

89

Idris - 2

Sarah Nielsen

Hammerum Rideklub

58,90

4,00

H

18

13

Black Star - 1

Amalie Gruntoft Rosenlund

Brande Rideklub

60,00

4,00

H

2

57

Sonny - 3

Clara Sangild

Bording Og Omegns Rideklub

71,00

12,00

H

Udgået

9

101

Asasara Calvin - 2

Sabrina Storgård

Højris Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


13 LC Pony - A

Antal plac.: 5 Metode: B7
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

100

Gullith - 2

Ann-Kristine Randrup Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

44,80

0,00

H

 

21,50

0,00

1

2

2

76

Malaco - 3

Ida marie  Ringby Stampe

Ikast Rideklub

34,40

0,00

H

 

23,20

0,00

1

3

1

54

Lucky (Dolly) - 3

Eva Kirstin Tørnæs

Højris Rideklub

37,20

0,00

H

 

24,60

0,00

1

3

8

87

Lukas - 2

Rikke Kristensen

Højris Rideklub

41,90

0,00

H

 

24,60

0,00

1

5

12

68

Chicago - 1

Chalotte H. Linding

Aaskov Rideklub

38,40

0,00

H

 

25,20

0,00

1

6

67

Elvis - 2

Rebedda Grøn

Herning Rideklub

45,10

0,00

H

 

27,00

0,00

1

4

113

Vangsgaard´S Caesar - 2

Sarah S. Larsen

Ikast Rideklub

40,60

0,00

H

 

30,70

0,00

1

15

32

Nicky - 1

Helene  Kjer Jacobsen

Brande Rideklub

47,00

0,00

H

 

31,20

0,00

1

9

124

Molina Vesterlund - 1

Josefine Vinkel Jørgensen

Højris Rideklub

39,00

0,00

H

 

31,60

0,00

1

13

6

Hovfelds Casanova - 1

Signe  Østergaard

Højris Rideklub

44,50

0,00

H

 

31,80

0,00

1

16

39

Lupre - 1

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub

42,30

0,00

H

 

31,90

0,00

1

3

98

Kebab Mix - 3

Johanne Ø. Lange

Ikast Rideklub

43,90

0,00

H

 

35,30

0,00

1

Udgået

17

53

Miss Grey - 1

Ida Marie Tørnæs

Højris Rideklub

40,70

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

5

29

Pilot af Idskov - 2

Malene Eriksen

Hammerum Rideklub

40,40

4,00

H

Udgået

14

13

Black Star - 1

Amalie Gruntoft Rosenlund

Brande Rideklub

H

Udgået

11

108

Indianna - 1

Stine Andersen

Bording Og Omegns Rideklub

H

Udgået

10

123

Annelies - 1

Camilla Andreasen

Hammerum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


14 LB Pony - A

Antal plac.: 3 Metode: B3
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

79

Ruby - 2

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub

44,60

0,00

H

 

30,60

0,00

1

2

9

112

Mariks Ptarmigan - 1

Kathrine Burmeister Michelsen

Bording Og Omegns Rideklub

44,30

0,00

H

 

31,10

0,00

1

3

10

124

Molina Vesterlund - 1

Josefine Vinkel Jørgensen

Højris Rideklub

43,90

0,00

H

 

31,90

0,00

1

2

125

Sapo - 2

Josefine Vinkel Jørgensen

Højris Rideklub

48,90

0,00

H

 

34,40

0,00

1

1

98

Kebab Mix - 3

Johanne Ø. Lange

Ikast Rideklub

50,00

0,00

H

 

38,10

0,00

1

Udgået

5

55

Fylleledet's Brianna - 2

Sanne Munk Sørensen

Højris Rideklub

50,90

0,00

H

 

DIS_Udgået

1

4

113

Vangsgaard´S Caesar - 2

Sarah S. Larsen

Ikast Rideklub

46,60

4,00

H

3

100

Gullith - 2

Ann-Kristine Randrup Jensen

Bording Og Omegns Rideklub

51,50

4,00

H

8

33

Kaiser - 1

Ida Sofie Olesen

Bording Og Omegns Rideklub

64,20

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


15 LA Pony - A

Antal plac.: 2 Metode: B4
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

114

Jo Morgan - 2

Julie Skov

Herning Rideklub

45,70

0,00

H

 

19,90

0,00

1

2

6

55

Fylleledet's Brianna - 2

Sanne Munk Sørensen

Højris Rideklub

42,10

0,00

H

 

22,60

4,00

1

7

79

Ruby - 2

Kirsten Lassen

Bording Og Omegns Rideklub

22,60

4,00

H

 

57,30

8,00

1

2

97

Dalton - 2

Anna Fanefjord

Højris Rideklub

40,50

4,00

H

1

75

Jarno - 3

Sandra Tinggaard Byrgesen

Ikast Rideklub

67,90

4,00

H

3

125

Sapo - 2

Josefine Vinkel Jørgensen

Højris Rideklub

50,30

8,00

H

4

116

Jumptimes Nikita - 2

Lise Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

72,30

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


16 Regions cup 1. Afd. Spring Pony - A

Antal plac.: 5 Metode: B3
Dotering:

Dommere: C: Lizza Kejlberg

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

97

Dalton - 2

Anna Fanefjord

Højris Rideklub

51,70

0,00

H

 

17,70

0,00

1

2

11

87

Lukas - 2

Rikke Kristensen

Højris Rideklub

47,60

0,00

H

 

19,40

0,00

1

3

5

82

Fandango - 2

Thea Wessmann

Hammerum Rideklub

50,90

0,00

H

 

19,80

0,00

1

3

20

114

Jo Morgan - 2

Julie Skov

Herning Rideklub

54,20

0,00

H

 

19,80

0,00

1

5

2

86

Chicco - 3

Rikke Kristensen

Højris Rideklub

45,20

0,00

H

 

19,90

0,00

1

8

83

Golden Hero - 1

Thea Wessmann

Hammerum Rideklub

46,60

0,00

H

 

20,40

0,00

1

14

68

Chicago - 1

Chalotte H. Linding

Aaskov Rideklub

48,50

0,00

H

 

20,50

0,00

1

7

30

Minijos Galaksija - 2

Nadia  Dybro Svendsen

Højris Rideklub

44,70

0,00

H

 

20,90

0,00

1

9

7

Pintje - 1

Kamilla M. Jakobsen

Højris Rideklub

48,40

0,00

H

 

21,10

0,00

1

12

6

Hovfelds Casanova - 1

Signe  Østergaard

Højris Rideklub

50,70

0,00

H

 

22,40

0,00

1

13

123

Annelies - 1

Camilla Andreasen

Hammerum Rideklub

48,20

0,00

H

 

24,20

0,00

1

4

95

Pontus - 3

Sofie Darling Skyddborg

Hammerum Rideklub

48,80

0,00

H

 

24,50

0,00

1

18

75

Jarno - 3

Sandra Tinggaard Byrgesen

Ikast Rideklub

50,70

0,00

H

 

24,80

0,00

1

17

112

Mariks Ptarmigan - 1

Kathrine Burmeister Michelsen

Bording Og Omegns Rideklub

21,60

0,00

H

 

50,70

0,00

1

10

67

Elvis - 2

Rebedda Grøn

Herning Rideklub

48,70

0,00

H

 

58,00

0,00

1

16

33

Kaiser - 1

Ida Sofie Olesen

Bording Og Omegns Rideklub

54,80

0,00

H

 

27,00

8,00

1

19

116

Jumptimes Nikita - 2

Lise Christensen

Bording Og Omegns Rideklub

46,90

4,00

H

3

43

Hedebo's Cindi - 3

Nikoline  Carlsen

Højris Rideklub

57,70

4,00

H

Udgået

6

89

Idris - 2

Sarah Nielsen

Hammerum Rideklub

H

Udgået

1

106

Rasmus - 3

Anna Jacobsen

Højris Rideklub

H

Top | Retur

Sidst opdateret: 03-04-2011 af Jette Flarup