Resultat Dressur Hest Højris Rideklub > Regionsstævne d. 2. - 3. april
Resultater
Højris Rideklub

DRF Stævnesystem - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


Klasseoversigt
7.LC1 / LC2 / LC3 Hest - A
8.LB1 / LB2 / LB3 Hest - A
9.LA1 / LA2 / LA3 Hest - A
10.Regions Cup 1. Afd. Hest - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


7 LC1 / LC2 / LC3 Hest - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere: C: Mette Lyngesen Fack

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

LC3 12

49

Gørklintgårds Rabita

Louise S. Pedersen

Kærbo Rideklub



65,42
1



65

65,4

1

LC2 5

120

Nikita Sødovergård

Nanna Rahbek

Højris Rideklub



65,22
2



65

65,2

2

LC1 3

96

Danio

Thit Bjørn

Højris Rideklub



63,75
3



64

63,8

3

LC2 8

91

Depardieu

Chinett Lauridsen

Hammerum Rideklub



63,48
4



63

63,5

LC3 11

8

Freja - 2

Henriette Merrild

Højris Rideklub



61,25
5



61

61,3

LC2 6

49

Gørklintgårds Rabita

Louise S. Pedersen

Kærbo Rideklub



60,44
6



60

60,4

LC2 10

122

Danio

Thit Bjørn

Højris Rideklub



60,44
6



60

60,4

LC1 2

21

Peppy King

Louise Bierkampf Gjørup

Højris Rideklub



60,00
8



60

60,0

LC2 9

21

Peppy King

Louise Bierkampf Gjørup

Højris Rideklub



60,00
8



60

60,0

LC2 7

8

Freja - 2

Henriette Merrild

Højris Rideklub



57,39
10



57

57,4

LC1 1

34

Ofelia

Line Vad

Højris Rideklub



48,33
11



48

48,3

LC2 4

34

Ofelia

Line Vad

Højris Rideklub



36,96
12



37

37,0

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


8 LB1 / LB2 / LB3 Hest - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere: C: Mette Lyngesen Fack

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

 LB3                        

1

66

Stald Kiel's Lyst

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub



66,15
1



66

66,2

1

5

26

Hannibal

Søs Rahbek

Højris Rideklub



64,61
2



65

64,6

2

3

51

Maiboms Bellamie

Rikke Bøgelund larsen

Højris Rideklub



63,46
3



63

63,5

4

40

The Royal Eternity

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub



62,69
4



63

62,7

2

72

Chutney

Pernille Thøgersen

Højris Rideklub



50,77
5



51

50,8

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


9 LA1 / LA2 / LA3 Hest - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere: C: Berit Visholm Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

LA1 3  

46

Chaplin

Elisa Hove

Herning Rideklub



66,15
1



66

66,2

1

LA2   8

20

Elmelunds Balthazar

Jeannette Jensen

Højris Rideklub



64,48
2



64

64,5

2

LA2 13

35

Django Møldrup

Camilla Louise mortensen

Brande Rideklub



63,10
3



63

63,1

3

LA1   1

31

Trial

Stella Witt Jensen

Ikast Rideklub



63,08
4



63

63,1

4

LA1   2

80

Amanda

Matilde Hesseholt Hansen

Kærbo Rideklub



63,08
4



63

63,1

4

LA1   7

121

Sandagergårds Lionell

Lena Smedegaard

Hammerum Rideklub



61,15
6



61

61,2

LA2 10

24

Grandly's Maylady

Kirsten B. Jensen

Højris Rideklub



60,69
7



61

60,7

LA2   9

84

Danielle

Helle Bach Larsen

Ikast Rideklub



59,66
8



60

59,7

LA1   6

9

Hugo Lundgård - 2

Hans-Henrik Merrild

Højris Rideklub



58,08
9



58

58,1

LA2 12

80

Amanda

Matilde Hesseholt Hansen

Kærbo Rideklub



57,93
10



58

57,9

LA1   4

94

Siska

Carina Nielsen

Ikast Rideklub



57,31
11



57

57,3

LA1
  5

52

Shadow

Helle Kristensen

Kærbo Rideklub



56,15
12



56

56,2

LA2 11

46

Chaplin

Elisa Hove

Herning Rideklub



55,17
13



55

55,2

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


10 Regions Cup 1. Afd. Hest - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere: C: Berit Visholm Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

LC3 3

66

Stald Kiel's Lyst

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub



66,25
1



66

66,3

1

LC2 1

62

Talisman

Mia Bøgebjerg Nielsen

Højris Rideklub



64,78
2



65

64,8

2

LB3 9

65

Bounty

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub



64,32
3



64

64,3

3

LA1 7

31

Trial

Stella Witt Jensen

Ikast Rideklub



63,08
4



63

63,1

4

LC2 2

91

Depardieu

Chinett Lauridsen

Hammerum Rideklub



63,04
5



63

63,0

LB3 4

72

Chutney

Pernille Thøgersen

Højris Rideklub



62,08
6



62

62,1

LB3 5

40

The Royal Eternity

Glennie Aagaard Jensen

Højris Rideklub



61,36
7



61

61,4

LA1 6

52

Shadow

Helle Kristensen

Kærbo Rideklub



61,15
8



61

61,2

LA1 8

94

Siska

Carina Nielsen

Ikast Rideklub



60,77
9



61

60,8

 LA5 KUN TIL BEDØMMELSE                        

LA5
 12

35

Django Møldrup

Camilla Louise mortensen

Brande Rideklub



60,67
10



61

60,7

LA2 10

24

Grandly's Maylady

Kirsten B. Jensen

Højris Rideklub



59,66
11



60

59,7

LA5 13

107

Bounty 1

Karina Blaabjerg

Højris Rideklub



58,00
12



58

58,0

LA5 11

9

Hugo Lundgård - 2

Hans-Henrik Merrild

Højris Rideklub



56,00
13



56

56,0

Top | Retur

Sidst opdateret: 03-04-2011 af Jette Flarup