Resultat Dressur Pony Højris Rideklub > Regionsstævne d. 2. - 3. april
Resultater
Højris Rideklub

DRF Stævnesystem - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


Klasseoversigt
3.LC1 / LC2 / LC3 Pony - A
4.LB1 / LB2 / LB3 Pony - A
6.Regions Cup 1. Afd. Pony Dressur - A

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


3 LC1 / LC2 / LC3 Pony - A

Antal plac.: 8
Dotering:

Dommere: C: Pernille Grønkjær

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

LC3
33

47

Flits - 1

Tenna Fonnesbæk

Herning Rideklub



76,67
1



77

76,7

1

LC1 7

78

Beauty - 2

Emma  Lyngsø Pedersen

Herning Rideklub



73,75
2



74

73,8

2

LC1 13

37

Minelli - 1

Mathilde Madsen

Hammerum Rideklub



71,67
3



72

71,7

3

LC1 14

1

The Showman - 1

Rebecca Borup Fransen

Hammerum Rideklub



69,17
4



69

69,2

4

LC3 30

13

Black Star - 1

Amalie Gruntoft Rosenlund

Brande Rideklub



67,50
5



68

67,5

5

LC2 5

76

Malaco - 3

Ida marie  Ringby Stampe

Ikast Rideklub



66,25
6



66

66,3

6

LC1 4

39

Lupre - 1

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub



65,00
7



65

65,0

7

LC1 17

22

Søndermarkens Oscar - 1

Sara Kaas Pedersen

Brande Rideklub



64,58
8



65

64,6

8

LC1 27

28

Milka - 2

Anne Mørk Kjær

Ikast Rideklub



63,75
9



64

63,8

LC3 1

28

Milka - 2

Anne Mørk Kjær

Ikast Rideklub



63,33
10



63

63,3

LC3 32

88

Hovfelds Casanova - 1

Frederikke Jacobsen

Ikast Rideklub



62,50
11



63

62,5

LC2 20

76

Malaco - 3

Ida marie  Ringby Stampe

Ikast Rideklub



62,27
12



62

62,3

LC3 29

39

Lupre - 1

Stefanie Ulsted

Ikast Rideklub



61,67
13



62

61,7

LC2 18

56

Solbakkens Puk - 2

Nicole Høj Nielsen

Højris Rideklub



61,36
14



61

61,4

LC3 31

53

Miss Grey - 1

Ida Marie Tørnæs

Højris Rideklub



59,58
15



60

59,6

LC2 24

30

Minijos Galaksija - 2

Nadia  Dybro Svendsen

Højris Rideklub



59,55
16



60

59,6

LC2 25

75

Jarno - 3

Sandra Tinggaard Byrgesen

Ikast Rideklub



59,55
16



60

59,6

LC1 8

75

Jarno - 3

Sandra Tinggaard Byrgesen

Ikast Rideklub



58,75
18



59

58,8

LC3 28

69

Buckland - 1

Pernille Jacobsen

Højris Rideklub



58,33
19



58

58,3

LC1 2

74

Prins Valiant - 3

Emilie Bodholdt Steffensen

Ikast Rideklub



58,33
19



58

58,3

LC1 16

18

Sky Jumper - 1

Camilla Astrup Abel

Ikast Rideklub



55,00
21



55

55,0

LC2 21

69

Buckland - 1

Pernille Jacobsen

Højris Rideklub



55,00
21



55

55,0

LC1 6

98

Kebab Mix - 3

Johanne Ø. Lange

Ikast Rideklub



54,58
23



55

54,6

LC2 23

98

Kebab Mix - 3

Johanne Ø. Lange

Ikast Rideklub



53,18
24



53

53,2

LC1 10

13

Black Star - 1

Amalie Gruntoft Rosenlund

Brande Rideklub



52,92
25



53

52,9

LC2 22

54

Lucky (Dolly) - 3

Eva Kirstin Tørnæs

Højris Rideklub



52,27
26



52

52,3

LC2 26

14

Ceres Mørk - 1

Kathrine Hedegaard Hagensen

Brande Rideklub



50,46
27



50

50,5

LC1 15

14

Ceres Mørk - 1

Kathrine Hedegaard Hagensen

Brande Rideklub



49,17
28



49

49,2

LC1 11

60

Amadeus - 1

Emma Sortemos

Højris Rideklub



48,75
29



49

48,8

LC1 3

59

Fjuri - 2

Laura Sangild

Højris Rideklub



35,83
30



36

35,8

LC1 12

58

Sonny - 3

Stine Sangild

Bording Og Omegns Rideklub



32,50
31



33

32,5

LC2 19

53

Miss Grey - 1

Ida Marie Tørnæs

Højris Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


4 LB1 / LB2 / LB3 Pony - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere: C: Pernille Grønkjær

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

LB1 3

47

Flits - 1

Tenna Fonnesbæk

Herning Rideklub



75,00
1



75

75,0

1

LB1 5

5

Hovfelds Celeste - 1

Signe  Østergaard

Højris Rideklub



67,86
2



68

67,9

2

LB1 4

71

Orchid's Monica - 1

Sara Pedersen

Hammerum Rideklub



67,50
3



68

67,5

LB3 7

48

Barcardi - 1

Maria Østergaard Madsen

Brande Rideklub



62,14
4



62

62,1

LB1 1

48

Barcardi - 1

Maria Østergaard Madsen

Brande Rideklub



61,43
5



61

61,4

LB1 6

42

Harry Potter - 2

Katinka Gam larsen

Brande Rideklub



60,00
6



60

60,0

LB1 2

56

Solbakkens Puk - 2

Nicole Høj Nielsen

Højris Rideklub



56,07
7



56

56,1

Top | Retur

Resultatliste
Højris Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Regions stævne 1 afd. regions cup
01/04/2011 - 03/04/2011


6 Regions Cup 1. Afd. Pony Dressur - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere: C: Mette Lyngesen Fack

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

LC3 7

1

The Showman - 1

Rebecca Borup Fransen

Hammerum Rideklub



72,08
1



72

72,1

1

LC1 5

41

Søndermarkens Zidan - 1

Emma  Thomsen

Herning Rideklub



70,83
2



71

70,8

2

LC3 8

71

Orchid's Monica - 1

Sara Pedersen

Hammerum Rideklub



70,00
3



70

70,0

3

LC1 3

22

Søndermarkens Oscar - 1

Sara Kaas Pedersen

Brande Rideklub



65,83
4



66

65,8

4

 LC3   9                  88  Hovfelds Casanova  Frederikke Jacobsen  Ikast Rideklub         65,00      5          

LC1 4

37

Minelli - 1

Mathilde Madsen

Hammerum Rideklub



65,00
6



65

65,0

LC1 1

73

Asasara Calvin - 2

Malene Lykke Jensen

Højris Rideklub



63,75
7



64

63,8

LB1 11

5

Hovfelds Celeste - 1

Signe  Østergaard

Højris Rideklub



63,21
8



63

63,2

LB1 10

42

Harry Potter - 2

Katinka Gam larsen

Brande Rideklub



63,21
9



63

63,2

LA1

13

83

Golden Hero - 1

Thea Wessmann

Hammerum Rideklub



62,50
10



63

62,5

LC1 12

82

Fandango - 2

Thea Wessmann

Hammerum Rideklub



60,83
11



61

60,8

LA1 12

81

Carport's Chrysler - 1

Sissel  Nyholm

Kærbo Rideklub



60,35
12



60

60,4

LC2 6

30

Minijos Galaksija - 2

Nadia  Dybro Svendsen

Højris Rideklub



60,00
13



60

60,0

 

 

 

 

 



 



 

 

Top | Retur

Sidst opdateret: 06-04-2011 af Jette Flarup