2008 - 2009 Højris Rideklub > Championater

Stillingen i championaterne
1/11 2008 - 31/10 2009


Når I har point at indberette, kan I udskrive og udfylde blanketter på nedenstående links.
Blanketterne smides i postkassen på rideskolen.


Klik på dit navn for at se dokumentation for dine point.
Kommentarer og evt. rettelser skal rettes til Karin Lindved 

Dressur - pony         
         
Rytter Pony 

Point

   
         
Julie Gindler Forest

140

   
Diana Dybro Svendsen Dundee

124

   
Frederikke Jacobsen Max

 112

   
Nadia Dybro Svendsen Minijos Galaksija

72

   
Signe N. Østergaard Hovfelds Casanova

68

   
Nanna Rahbek Nielsen Torps Oliver

48

   
Hans-Henrik Merrild Hugo Lundgård 

36

   
Signe N. Østergaard Snubbi

28

   
Thit Friis Bjørn Princess

24

   
Kamilla M. Jacobsen Elmholts Vioneth

16

   
Cecilie Gindler Blis

8

   
Signe N. Østergaard Hovfelds Celeste

4

   
Nina Grosen Seline

4

   
Cecilie Gindler Miss Mercery

2

   


Dressur - hest         
         
Rytter Hest  Point    
         
   
Birgit Mørup Jumanji

624

   
Helle Christensen Aldente

454

   
Karina S. Hartmann Pinot Noir

164

   
Henriette Hansen Ricco Ché

160

   
Jeannette Tøndering Jensen Elmelunds Balthazar

 48

   
Mia Bøgebjerg Nielsen Allegårdens Lorelei

32

   
Britt Brøsted Knudsen Monsieur Don-Bell

28

   
Pernille Thøgersen Chutney 

28

   
Kirsten Blanke Mylady

24

   
Søs Rahbek Nielsen Hannibal

16

   
Helene R. H. Christensen Jasmin

16

   
Karina Blaabjerg Vi’elve

4

   
Mia Bøgebjerg Nielsen Lindegaardens Tresor

4

   
Helle Christensen Chutney

4

   


Spring - pony         
         
Rytter Pony  Point    
         
Malene Eriksen Fire Fly

624

   
Anna Fanefjord Dalton Elmely

170

   
Cecilie Gindler Miss Mercery

140

   
Pernille Jacobsen Buckland Just William

104

   
Malene L. Jensen Holthausen Eldamir

102

   
Julie Gindler Forest

88

   
Diana Dybro Svendsen Dundee

70

   
Nadia Dybro Svendsen Minijos Galaksija

52

   
Malene Eriksen Bruno

38

   
Nicole Høj Nielsen Micki

30

   
Benjamin Eriksen Silverdream

22

   
Cecilie Gindler Blis

22

   
Frederikke Jacobsen Max

22

   
Sandra T. Byrgesen Jarno

20

   
Diana Dybro Svendsen Miss Macuba

18

   
Line Feldbak Bibbi Undercover

12

   
Nanna Rahbek Nielsen Torps Oliver

8

   
Kamilla M. Jacobsen Elmholts Vioneth

6

   
Julie Gindler Blis 4    
Signe Østergaard Hovfelds Casanova

4

   
Anna Jacobsen Mini Max

2

   
Signe N. Østergaard Taip

2

   
Frederikke Jacobsen Supri

 2

   
Hans-Henrik Merrild Hugo Lundgård

 2

   


Spring - hest         
         
Rytter Hest Point    
         
Karina Blaabjerg Kawahl Ådal

202

   
Lotte Poulsen Zorro

92

   
Pernille Thøgersen Chutney

82

   
Lærke Fanefjord Bogard

60

   
Karina Blaabjerg Vi’elve

56

   
Mie Wittrup Glimmer 14

38

   
Malene L. Jensen Chutney

36

   
Henriette Hansen Ricco Ché

22

   
Pernille Halkær Lylise 

4

   
Anna Krogh The Royal Eternity

2

   
Lotte Poulsen Prins II

 2

   
Katrine Ottesen Stormvind

 2

   
Lærke Fanefjord Black Jack

2

   
Liselotte Knudsen Skywalker

2

   
Lotte Vad Martell af Aggersborg

2

   



Elevrytter        
         


Rytter

1. elev-stævne
xx.x.2009
%

 2. elev-
stævne
xx.xx.2009
%



I ALT
%
 

 
       

 

 

 

 

Elevrytterchampionat 2009

Her uddeles der en pokal til den ekvipage, der har opnået det højeste,
samlede resultat.
Pokalen – som er en vandrepokal – uddeles i forbindelse med julearrangementet i Højris Rideklub.


Sidst opdateret: 12-12-2009 af Karin Lindved