2006 - 2007 Højris Rideklub > Championater

Stillingen i championaterne
1/11 2006 - 31/10 2007


Når I har point at indberette, kan I udskrive og udfylde blanketter på nedenstående links.
Blanketterne smides i postkassen på rideskolen.


Som noget nyt kan du klikke på dit navn for at se dokumentation for dine point.
Kommentarer og evt. rettelser skal rettes til Karin Lindved 

Dressur - pony         
         
Rytter Pony 

Point

   
         
Nanna Rahbek Torps Oliver

42

   
Astrid V. Andersen Armani

 24

   
Iben O. Olsen Walter

 16

   
Hans-Henrik Merrild Saaby Hugo

 12

   
Signe Østergaard Taip

 12

   
Julie Gindler Forest 

 8

   
Kamilla Monefelt Jacobsen Minimax

 6

   
Henriette Merrild Emmeli

 6

   
Frederikke Jacobsen Supri

 6

   
Sofie S. Thomsen Amadeus

 4

   
Josefine Balle Alabadosta

 4

   
Julie Gindler Nymphe

 2

   

 

   


Dressur - hest         
         
Rytter Hest  Point    
         
Jeannette T. Jensen Elmelunds Balthazar

138

   
Kirsten Blanke Jensen May Lady

 64

   
Karina Dybro Svensen Dundee

 40

   
Birgit Mørup Jumanji

 28

   
Mette Frederiksen Rubin

26

   
Mia B. Nielsen Allegårdens Lorelei

16

   
Henriette Hansen Rose

12

   
Helle Christensen Gangster

 8

   
Henriette Hansen Le’ Ann

 8

   
Rene Svendsen Amanda

8

   
Katrine Briks Ottesen Miss Maja

 4

   


Spring - pony         
         
Rytter Pony  Point    
         
Lotte Poulsen Imke

 100

   
Lotte Poulsen Lukas

 72

   
Nadia Dybro Svensen Miss Macuba

 48

   
Anne B. Nielsen Sir Jakob

30

   
Signe Grosen Sergio

28

   
Diana Dybro Svensen Miss Macuba

24

   
Emilie S. Thomsen Red Alert

22

   
Lotte Poulsen Sebastian

 22

   
Frederikke Jacobsen Supri

20

   
Malene L. Jensen Bolette

16

   
Thit Bjørn Frei

8

   
Emilie S. Thomsen Imperial

2

   
Lotte Poulsen Spiderman

 2

   


Spring - hest         
         
Rytter Hest Point    
         
Karina Blaabjerg Vi’elve

130

   
Karina Qvistgaard Omorica Højbogaard

36

   
Karen Osterland Løth’s Ciku

32

   
Karen Osterland Torino Lindholt

24

   
Helle B. Larsen Fister Thybo

24

   
Cecilie Knudsen Diva Rynkeby

12

   
Stine B. Nielsen Sir Outlaw

8

   
Lene Hansen Valdo

8

   



Elevrytter        
         


Rytter

1. elev-stævne
12.5.2007
%

 2. elev-
stævne
xx.xx.2007
%



I ALT
%
 

 
       
Knud Erik Tang
Dorte Vestergaard
Julie Mølgård Larsen
Sebastian
Rikke Juhl Laustsen
Erik Sahlholt
Toias Odgaard
Pernille Jacobsen
Susanne Timmerby
Sara Funch Petersen
Lone Madsen
Anette Elkjær Jensen
Sara Hildebrandt
Josefine Balle
Mathilde Rathje
Anna Jacobsen
Henriette Merrild
Laura B. Jørgensen
Sabrina Storgaard
Laura Theisen
Anitta Jensen
Sarah S. Larsen
Uffe Jakobsen
Malene Madsen
68,1
65,6
64,8
64,7
64,0
63,8
63,3
63,0
62,7
 62,2
61,3
60,0
59,1
57,8
57,8
57,3
57,2
56,3
56,3
56,3
55,6
55,6
55,2
52,5

 

 

 

 

Elevrytterchampionat 2007

Her uddeles der en pokal til den ekvipage, der har opnået det højeste,
samlede resultat.
Pokalen – som er en vandrepokal – uddeles i forbindelse med julearrangementet i Højris Rideklub.


Sidst opdateret: 05-01-2008 af Erik Lindved